מה שבא מהלב כתוב בכוכבים

ברונקסי קבקבי עץ- סיפור המותג


מכירים את זה שמשפט אחד שנזרק לחלל פתאום מעיף אתכם לווייב רוחני כאילו הייתם מינימום הדלאי למה או לפחות סאדג' גורו? ככה התרגשתי כשהיא אמרה בנונשלנטיות "כל מה שבא מהלב כתוב בכוכבים".

אני לא באמת יודעת אם סיפרנו פעם את סיפור המותג של ברונקסי קבקבי עץ.

כמו כל ילד שנולד, לפעמים מתכננים להביא אותו לעולם ולפעמים הוא בא בהפתעה, אבל מה שבטוח- ילדים זה שמחה! ואולי היינו צריכים לכתוב על זה אחרי החופש הגדול, במחשבה שניה...

בשנת 2008 איילת ישראלי הנפלאה ששהתה בניו יורק, ראתה באיזו חנות זוג קבקבי עץ בדיוק כמו שהיו לה כשהיתה ילדה וכל כך התרגשה. משהבינה שאין אותם בארץ החליטה לייבא כאלה לעצמה ולכולם. כך נולד ברונקסי קבקבי עץ, עסק קטן של אישה אמיצה שהפכה לחלוצת קבקבי העץ בישראל, לאחר הטרנד של שנות השמונים המאוחרות והתשעים המוקדמות, שלאחריהן נעלמו הקבקבים ולא ראינו אותם עוד. מי שנסע למדינות כמו שבדיה והולנד יכול היה למצוא שם כפכפים מסורתיים מעץ ולהיות חלק ממעטים שהצליחו לשמור על המסורת של קבקבים הולנדים מעץ שקיבלו את השם הנועז "כפכפים של פעם".

כמו כל עסק חדש, היתה השקעה גדולה בלהגיע לרמת שירות ורמת איכות בסטנדרטים גבוהים ואיילת הפכה והפכה, ניסתה וניסתה, טסה לתערוכות, בדקה וחקרה קבקבים של יצרנים שונים בכל מיני בתי מלאכה קטנים וגדולים, חיפשה וטרחה, עד שהגיעה ליצרן הגדול בעולם, הטוב מכולם עם שם ארוך ומוזר. נכון, טורפטופלן. וכמו שאומרים, ברגע שדרכה רגלה על קבקבי העץ הטובים בעולם, מאז לא נפרדו דרכיהם. הנוחות שמדברים עליה בארץ ובעולם, מסתבר שזה לא סתם.

בשנת 2019 איילת בעיצומה של שנה מרתקת כמתנדבת בבתי יתומים באפריקה, לימים הקימה את עמותת "הלב אפריקה" והחלה להקדיש חלק רב מזמנה לייעוד החדש.
 
ביקום מקביל יושבת אישה, כן זאת אני עבדתיכם הנאמנה, שחושבת לעצמה "כל כך בא לי קבקבי עץ כמו של פעם, אכנס לאינטרנט לחפש לי כאלה" וכך הקלידה בגוגל 'כפכפי עץ' (אתם צודקים זו טעות, אומרים קבקבים ולא כפכפים אבל על זה נכתוב ביום אחר) והגיעה לאתר של ברונקסי קבקבי עץ שכבר היה לקראת סגירה. ראתה היא באתר מגוון כפכפים בצבעים מהממים! חלקים ופרחוניים, זהובים ומנוקדים, ומרוב התרגשות שלחה לאיילת הודעה וזוכרים איך זה עם ילד לא מתוכנן? כמו שאומרים, "נתפס בפעם הראשונה!" וכך נולדה ההחלפה. 

לימים גדל והתרחב העסק, גייסנו צוותים שעובדים איתנו בתחומים שונים, וברונקסי היבואן הרשמי של טורפטופלן המפעל הגדול והוותיק בעולם, היצרן המקורי של קבקבי העץ מאז 1860. ברונקסי הוא המותג המוכר, הגדול, הוותיק והמצוין בישראל, וכמו שילד מגיע לגיל מסוים, גדל ומתפתח וצריך להחליף כבר בגדים חדשים, כך הגיע הזמן לרענן את הלוגו הידוע שלנו (חצוצרות ותופים.....) הלוגו עם הכוכבים! הפכנו והפכנו, חשבנו בימים חלמנו בלילות ויחד עם גרפיקאית הנהדרת שלנו הגענו ללוגו שבעיננו הוא מושלם כי הוא מייצג ערכים שאנחנו מאמינים בהם ופועלים על פיהם בפן המקצועי ובעולם הפרטי.

בלוגו החדש, את אותיות הלוגו עיגלנו, שחררנו אותם מגבולות והענקנו להן את החופש להמשיך כמו במשיכת מכחול עד שיסתיימו מאליהן, זה מסמל את החופש שלנו לפעול כמו שהנפש שלנו מבקשת, בלי גבולות, בלי מחסומים, להתפנק ולהתעגל כמו שאנחנו ראויות וראויים. האות X דמתה בעינינו לאדם, איש או אישה, ששתי רגליהם עומדות יציבות על הקרקע והידיים מונפות אל על, זוהי "עמידת חופש" ידועה עם ביטחון מלא ויציבות, ולעומתה האות Y דמתה בעינינו לאדם, אישה או איש, שמרים ידיים קצרות יותר אל על, ורק רגל אחת נושאת אותו, הביטחון והיציבות, כמו אצל כולנו, לפעמים קצת מתנדנדים ולכן ה-X שולחת רגל ומעניקה תמיכה למי שזקוק ליציבות וביטחון, עזרה הדדית היא חובתנו המוסרית כבני אדם, אוזן קשבת, אמפטיה, ונתינה מהלב. הכוכבים המנצנצים מסמלים בעינינו את כוכב הצפון אשר משחר ההיסטוריה פועל כמצפן המורה לנו את הדרך הנכונה, האתית והמוסרית בה אנו פועלים ואיתה אנו מבקשים להמשיך לצעוד.


ברונקסי כפכפים משבדיה
כששאלתי את איילת מה הסיבה לכוכבים בלוגו המקורי של ברונקסי, סיפרתי לה ששמרנו על המוטיבים המקוריים של הלוגו וממש התחברנו אליו בלב! ואיילת עם הלב הרחב מכאן עד אפריקה ענתה שהיא פשוט אוהבת כוכבים, וכל כך התרגשתי שקלענו בדיוק למוטיבים המדויקים ואז הוסיפה:  "כל מה שבא מהלב כתוב בכוכבים".
דבר אחד ברור לכולנו- ברונקסי הוא הכוכב של עולם הקבקבים, וכוכבים בשמיים תמיד זורחים.
תודה שקראתן.ם עד כה, הצטרפו אלינו לקהילה ועוד סיפורים יגיעו, אני מבטיחה!
 
שלכם באהבה
שרית שגב
מנכ"ל ברונקסי קבקבי עץ
x

#{title}

#{text}

#{price}